Reportaż

Wykonuję reportaż fotograficzny z Waszego ślubu oraz wesela na terenie całego kraju.

Reportaż fotograficzny to zdjęcia wykonywane w dniu ślubu. Rozpoczynam pracę do przygotowań, przechodzę z Wami przez cały dzień a kończę w momencie kiedy oczepiny dobiegają Przedstawiają to co miało miejsce w czasie Waszego wesela. W ofercie jest blisko tysiąc zdjęć jakie umieszczam na pamięci USB oraz fotoksiążka. Wcześniej omawiamy cały scenariusz dzięki temu wiemy dokładnie co i kiedy będziemy robić oraz fotografować.

Reportaż 1
Reportaż ślubny (fot. Jan Jakub Smarczewski)

Przebieg reportażu:
Zaczynam od przygotowań Młodej oraz Młodego. Towarzyszę Młodej od momentu kiedy zakłada na siebie długo wybieraną suknię ślubną, wkłada pończochy, ubiera buty, poprawia makijaż oraz oczywiście zakłada na siebie welon. Razem z aparatem towarzyszę również Młodemu, który obiera garnitur, wkłada buty oraz poprawia muszkę.
Kolejnym elementem są wszelkiego rodzaju bramy oraz przejazd Młodego do Młodej. W tych sytuacjach również towarzyszę Wam z moim aparatem. Ważne jest aby uwiecznić moment gdy Młody próbuje się „przekupić” aby dostać się do swojej ukochanej przez bramę zorganizowaną przez sąsiadów.
Pierwsze spotkanie Młodych oraz błogosławieństwo to bardzo ważna chwila. Często nie obchodzi się bez łez oraz wzruszeń. Mamy oraz tatusiowie często nie potrafią ukryć wzruszenia, że ich córka i syn wkraczają na nową drogę życia.

Następnie ślub czyli wizyta w kościele. Ten etap zaczynamy od przyjazdu, oczekiwanie na gości oraz oczywiście cała ceremonia. Staram się uwiecznić wszystkie elementy ale oczywiście skupiam się na przysiędze oraz nałożeniu sobie obrączek. Jest to bardzo ważny moment gdyż ma wymiar mocno symboliczny. Na zakończenie ślubu są życzenia a po nich jeżeli to możliwe wykonujemy zdjęcie grupowe wszystkich obecnych na Waszych zaślubinach.

Kolejnym etapem jest wesele. Rozpoczyna się od przyjazdu na salę, wejście oraz oczywiście wnoszenie Panny Młodej przez Pana Młodego. Tutaj następuje przywitanie gości, szampan, odśpiewanie sto lat a zaraz po tym obiad oraz pierwszy taniec.

W tym momencie – w zależności od wyboru oferty – wykonuję krótką sesję zdjęciową Pary Młodej. W przypadku gdy Młodzi wybrali usługę zdjęć reportażowych oraz plenerowych – niniejszą sesję wykonujemy w inny dzień. Po krótkiej sesji wspólnie z Młodymi robimy zdjęcia indywidualne, które nazywane są czasami zdjęciami rodzinnymi. Wykonujemy zdjęcia z indywidualne zdjęcia z członkami rodzin: rodzicami, światkami, dziadkami, chrzestnymi, znajomymi, dalszą oraz bliższą rodziną.
Następnie fotografuję wszystkie wydarzenia jakie mają miejsce na weselu: toasty, tort, podziękowania oraz oczywiście oczepiny, po których robimy ostatnie zdjęcie.

Oferta:
Wszystkie zdjęcia poddaje obróbce, umieszczam je na pamięci USB i przekazuję Młodym do dyspozycji. Staram się aby było ich około tysiąc. Lubię fotografować dlatego chcę aby Młodzi, który wynajmą mnie do sfotografowania swojego ślubu i wesela mieli pełny reportaż i aby nic nie umknęło. W skład oferty wchodzi również projekt oraz wykonanie fotoksiążki w formacie 25 cm na 20 cm. Fotoksiążka taka zawiera wszystkie najważniejsze wydarzenia oraz ujęcia jakie muszą się w niej znaleźć: przygotowania, błogosławieństwo, przysięga, obrączki, pierwszy taniec, zabawa, zdjęcie grupowe, tort, biesiada, oczepiny. Przed drukiem fotoksiążki wysyłam Parze Młodej jej projekt. Dzięki temu można wprowadzić modyfikacje aby Młodzi mieli pamiątkę taką jaką chcą.

Termin oddania produktów oraz rozliczenie:
Obróbka wraz z przekazaniem Młodym gotowych produktów trwa około miesiąca. Wtedy również się rozliczamy.

Dodatkowo:
Żyjemy w świecie, który lubi obrazy. Dlatego każdą Parę proszę o zgodę na publikację ich zdjęć na mojej stronie internetowej oraz na profilu FB i innych materiałach promocyjnych. Szanuję prywatność moich Klientów dlatego nie umieszczam zdjęć bez ich zgody.

Termin oraz cena:
Jeżeli zainteresowałem swoją ofertą, macie dodatkowe pytania, chcecie poznać mój cennik oraz czy jestem wolny w dniu Waszego ślubu zachęcam do kontaktu. Możecie zadzwonić lub napisać najzwyczajniejszego mejla.

Reportaż 2

 

Reportaż 3

 

Reportaż 4

Reportaż 5

Reportaż 6

Reportaż 7

Reportaż 8

Reportaż 9

Reportaż 10

Reportaż 11

Reportaż 12

Reportaż 13

Reportaż 14

Reportaż 15

Reportaż 16