Plener

Plener ślubny

Zdjęcia plenerowe to usługa dla Pary Młodej, która wykonywana jest w inny dzień niż dzień ślubu i wesela. Przy realizacji takiej sesji pomaga mi wizażystka, która doba o odpowiedni makijaż. Plener ślubny trwa zwykle mniej więcej 3-4 godziny a jego miejsce jest wspólnie wybierane z Parą Młodą.

Plener 1
Sesja plenerowa (fot. Jan Jakub Smarczewski)

Przebieg sesji:
Wszystko zaczyna się od wyboru miejsca na sesję. Mam wiele sprawdzonych miejsc, które pozwalają na swobodną pracę oraz gwarantują wiele ciekawych ujęć. Słucham jakie Młodzi chcą mieć mieć zdjęcia oraz dopasowuje do tych potrzeb miejsce. Są to zawsze wspólnie ustalone miejsca.

Umówionego dnia spotykamy się w moim studio i wspólnie z Parą Młodą jak i wizażystką, która po uprzednim ustaleniu, przy użyciu profesjonalnych kosmetyków maluje Młodą jak i Młodego. Proponuję aby Młodzi zjawili się już wstępnie ubrani i uczesani ale bez wykonanego makijażu gdyż tym zajmuje się wizażystka. Następnym krokiem jest wyjazd na miejsce sesji oraz jej przeprowadzenie.
Staram się maksymalnie wykorzystywać miejsce do którego jedziemy. Wszystko po to aby w jednym miejscu mieć jak najwięcej ujęć. Dlatego wybieram miejsca, które zlokalizowane są na skraju lasu, na skaju pola czy nad brzegiem jeziora. Dzięki temu w jednym miejscu mamy wiele ujęć i wiele możliwości kreacji.
Zdaję sobie sprawę, że pozowanie do zdjęć nie jest łatwym zajęciem. Dlatego pomagam i przeprowadzam przez ten proces pokazując pozy, w których wygląda się najatrakcyjniej. Oczywiście wszelka forma dowolności i improwizacji jest głównym czynnikiem w tego typu zdjęciach.

Sesja zwykle trwa 4-5 godzin. W tym mamy przerwę abyśmy mogli oglądnąć zdjęcia jakie już wykonaliśmy. Wizażystka co jakiś czas wkracza do akcji i poprawia wykonany przez siebie makeup. Na koniec oglądamy wykonane zdjęcia i wracamy do studia.

Obróbka oraz termin oddania:
Obróbka trwa około trzydziestu dni. Odrzucam zdjęcia, na których Młodzi mają zamknięte oczy, wyglądają niekorzystnie lub po prostu są złe technicznie np. są nie ostre. Zdjęcia po obróbce nagrywane są na pamięć USB i oddaje do dyspozycji Parze Młodej. Wtedy też się rozliczamy.

Kontakt oraz cena:
Jeżeli zainteresowałem Was moją ofertą, chcecie zapytać o cenę lub wolny termin zapraszam do kontaktu. Wystarczy zadzwonić lub wysłać mejla z pytaniem.

Plener 2

 

Plener 3

Plener 4

Plener 5

Plener 6

Plener 7

Plener 8

Plener 9

Plener 10

Plener 11

Plener 12

Plener 13

Plener 14

W czasie sesji: